Сити и Арсенал с минимални победи, Ливърпул гази с 3:0 (видео)

19:22

Отборът на Манчестър Сити надви Уест Бромич Албиън с 3:2 като гост и записа осмата си поредна победа в Премиършип.

"Гражданите" успяха да поведат в 10-ата минута, когато точен бе Лерой Сане след подаване на Фернандиньо. Отговорът на домакините дойде бързо и Джей Родригес възстанови равенството три минути по-късно. След още две минути обаче Фернандиньо отново изведе Манчестър напред в резултата, а след това бурно начало играта се поуспокои. Сити имаха известно преимущество, но не успяха да създадат добри положения.

През второто полувреме те опитаха да направят преднината си по-комфортна и в резултат Рахийм Стърлинг покачи на 3:1 в 64-ата минута. В допълнителните минути на мача Матю Филипс върна един гол, но време за нещо повече нямаше.

В другите съботни двубои Ливърпул постигна класически успех с 3:0 срещу Хъдърсфийлд на свой терен, Уотфорд отстъпи пред Стоук Сити с 0:1, Арсенал се наложи над Суонзи с 2:1 в мач №800 на Арсен Венгер в Премиършип, а Кристъл Палас и Уест Хям не излъчиха победител - 2:2.