Берое не остави шанс на Черно море (видео)

19:42

Берое изигра много силен двубой и победи Черно море с 2:0 в мач от VIII кръг на ППЛ. Зелените бяха много по-добрият отбор и създадоха куп положения, но стражът на гостите предотврати по-разгромна победа.

Попаденията за тима на Александър Томаш реализираха Педро Еуженио, разписал се още в 3-ата минута, и Мартин Камбуров, който бе точен в самия край на първата част. Това бе първи гол за бившия национал с фланелката на заралии и общо 190-и за него в елита на България.

С победата Берое събра 13 точки в актива си, изкачи се до шестата позиция във временното класиране и се доближи само на точка от днешния си съперник, който е на пето място в подреждането.

Стартови състави:

Берое: 12. Перниш, 3. Желев, 4. Като, 5. Виданов, 7. Райнов (к), 8. Охене (10. Цонев 64'), 9. Камбуров (21. Негруц 73'), 11. Фиртулеску (71. Карачанаков 85'), 15. Динков, 20. Леони, 77. Еуженио

Черно море: 77. Боровик, 6. Цветков, 8. Янчев, 14. Божилов (9. Чунчуков 66'), 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев (к), 29. Кузма, 66. Старокин (15. Александров 46'), 73. Сукуп, 97. Минков (22. Огнянов 46')