Левски вкара четири на Славия (видео)

22:53

Отборът на Левски победи Славия с 4:0 в столичното дерби от седмия кръг на Първа лига, играно на стадион "Виваком арена Георги Аспарухов".

Резултатът бе открит в 31-та минута, когато Жорди Гомез реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Давид Яблонски. В продължението на първата част Жуниор Мапуку удвои преднината на сините с мощен изстрел от воле. В 87-та минута Гомес вкара втория си гол в двубоя след добра асистенция на Габриел Обертан, който обаче бе в засада при подаването към него, а в продължението на мача Серджиу Буш оформи крайното 4:0.

За Левски това бе трета поредна победа под ръководството на Делио Роси, след която тимът се изкачи до 4-то място в класирането с 13 точки. Славия заема 11-та позиция с актив от 5 точки.