България се пребори за бронза на Европейското за девойки в София

18:33

Отборът на България спечели бронзовите медали на Европейското първенство по волейбол за девойки до 16 години, което се провежда в София и Самоков. В мача за третото място възпитаничките на Стоян Гунчев надвиха тима на Беларус с 3:2 (20:25, 25:16, 25:24, 20:25, 15:13).

Вчера нашите момичета загубиха оспорван петсетов мач с Русия във втория полуфинал от надпреварата, но днес показаха характер в столичната зала "Христо Ботев" и успяха да стигнат до успех след тайбрек. След разменено надмощие в първите 4 гейма, волейболистките ни успяха да се наложат с 15:13 в решаващата част и да стигнат до крайния успех след близо 2 часа игра. По този начин България спечели бронзовите медали на домашния турнир, а по-късно днес Русия и Италия ще се срещнат във финала на надпреварата.