Дунав се завърна в Европа със загуба (видео)

16:16

Дунав загуби с минималното 0:1 при гостуването си на казахстанския Иртиш Павлодар в среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Това бе първи двубой за драконите в европейските клубни турнири от близо 22 години насам. Въпреки поражението обаче играчите на Веселин Великов все още имат сериозни шансове да продължат напред в турнира.

Иначе срещата започна много лошо за тях, след като тимът воден от Димитър Димитров-Херо откри резултата още в 5-ата минута. Нападателят на домакините Игор Бугав се възползва от неразбирателство в защитата на русенци и от близка дистанция не остави шансове на Станислав Антонов. Голът даде допълнително самочувствие на казахстанците, които в следващите минути осъществиха сериозен натиск пред противниковата врата. Постепенно футболистите на Дунав, за повечето, от които това бе дебют на международната сцена, заиграха далеч по-добре и на свой ред успяха да създадат ситуации пред стража на домакините.

След почивката русенци подобриха още повече представянето си на терена и единствено липсата на шанс и повече рутина в завършващата фаза им отне възможността да стигнат поне до изравняване. Добри възможности за гол се откриха пред Мирослав Будинов и капитана Диан Димов, но и двамата не успяха да поразят целта.

Реваншът е седмица по-късно, на 6 юли, в Русе.

Стартови състави:

Иртиш: Давир Лория, Александър Кислицин, Аслан Дарабаев, Родриго Антонио, Исмаел Фофана, Джа Джедже, Дамир Даутов, Стефан Живкович, Карлос Фонсека, Марио Машлач, Игор Бугаев
Старши треньор: Димитър Димитров

Дунав: Станислав Антонов, Марио Петков, Петър Патев, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Самир Аясс, Диян Димов, Васил Шопов, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагерен, Мирослав Будинов