Арсенал подчини Челси и триумфира във ФА Къп (видео)

21:28

Отборът на Арсенал спечели ФА Къп за 13-ти път в историята си, след като победи Челси с 2:1 във финала на надпреварата, игран на "Уембли".

Артилеристите бяха аутсайдери в двубоя след слабия си сезон и 5-та позиция в крайното класиране на Висшата лига, докато сините се целеха в дубъл, след като вече спечелиха титлата в Премиър лийг. Възпитаниците на Арсен Венгер обаче започнаха по-силно и поведоха в резултата в 5-та минута, когато Алексис Санчес се разписа при спорни обстоятелства. Тимът на Челси имаше претенции за игра с ръка от страна на Санчес, както и за засада на Аарън Рамзи при попадението.

До края на първата част Арсенал изпусна още няколко добри положения за гол чрез Месут Йозил, Дани Уелбек и Рамзи.

След почивката тимът на Антони Конте натисна, но трудно стигаше до чисти голови положения. В 68-та минута Виктор Моузес получи втори жълт картон за симулация и остави своите с човек по-малко, но въпреки това сините успяха да стигнат до изравнителен гол в 76-та минута чрез Диего Коща. Тяхната радост обаче трая кратко, тъй като веднага след подновяването на играта Оливие Жиру намери Рамзи в наказателното поле и националът на Уелс вкара победното попадение за Арсенал.

Арсенал - Челси 2:1

1:0 Алексис Санчес '5

червен картон - Виктор Моузес '68

1:1 Диего Коща '77

2:1 Аарън Рамзи '79

Състави:

Арсенал - Оспина, Мертезакер, Монреал, Белерин, Холдинг, Рамзи, Джака, Йозил, Окслейд-Чембърлейн, Санчес, Уелбек; Резерви - Перес, Жиру, Уолкът, Коклен, Чех, Айоби, Елнени

Челси - Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Алонсо, Моузес, Матич, Азар, Педро, Канте, Коща; Резерви - Бегович, Фабрегас, Зума, Ейк, Вилиан, Батшуай, Тери

Boyan.Brezov
28.05.2017 14:45

Да оставим играта с ръка и да видим уж "пасивната засада". Да, Рамзи не играе с топката, но прави очевиден опит да играе с нея и тръгва към нея. Ако видим вратаря, той тръгва и се спира, защото е очевидно, че Рамзи първи ще стигне до нея. Това влияе на цялостното положение. С други думи, ако Рамзи просто го нямаше в цялата ситуация, вратарят щеше да излезе и да изчисти пръв топката преди Санчез. Нередовен гол.

bitter_kas
28.05.2017 16:58

Как не ви е срам да говорите за съдията....Забравихте как ни бихте вторият мач от сезона след удар в главата на Бейерин удар който спокойно може да се даде червен картон а вие ни вкарахте гол.....помисли над това и после говори за съдията

sakata_97
28.05.2017 13:18

Надявам се да направим най-после една наистина добра цялостна селекция,от която имаме нужда и да атакуваме титлата в Англия,колкото и да звучи странно,защото последните 12-13 години това не ни се отдава,но впредвид че няма да участваме в ШЛ,а ще играем в ЛЕ,където може да играем със по-слаб състав,защо да не опитаме да спечелим титлата

sensea
28.05.2017 10:46

Честита купа на Арсенал ! Осмислихте и този сезон . Пожелавам ви догодина да си купите по нечупливи играчи и - отново в топ 4 !

Denislav4o
28.05.2017 12:15

Благодаря, братле! Честита титла и на Вас. Уважението е важно. Дано да се стегнем и догодина да има здрава битка.

Georgi.Nikolaev.Mite
28.05.2017 09:04

Колко интересно се получава, лестър не игра в Шампионска лига стана Шампион. Също и челси тази година и те станаха Шампиони. Въпроса е, дали това не е в "плюс" за арсенал, че няма да играят в Шампионска лига!?

brickbat
28.05.2017 11:40

да само че Арсенал сега ще играят в Лига Европа и това може да им попречи, предвид че мачовете са в четвъртък. Ако имаха пондълга скамейка можеше да разчитат и на резервите на ЛЕ, но те я нямат...

rad011
28.05.2017 01:20

За Арсенал щеше да им е по-добре да паднат.Сега пак ще се мъчат другия сезон ама тяхна си работа.Да им е честита купата.

brickbat
28.05.2017 11:41

няма вариант в който 5-тия в Англия да не играе в Лига Европа! Дори и Юнайтед да не бяха спечелили Купата на Лигата и да кажем друг отбор спечели ФА - 5тия си играе също в ЛЕ.

sakata_97
27.05.2017 22:26

Честито на всички фенове обичащи Арсенал,много тежък сезон за отбора и феновете на този фантастичен клуб,но въпреки всичко завършихме сезона подобаващо и спечелихме този голям трофей,браво и на Челси за играта им през второто полувреме

28.05.2017 00:34

Сезона беше пълен провал, Тотнъм където ги мразя толкоз много ми спечелиха уважението с играта си този сезон, добре че взехме нещо поне този сезон

sa6etoo
27.05.2017 21:40

Честито на Арсенал. Не ми е приятно, че изпуснахме купата защото Арсенал с тази защита ще ги бием в 9 от 10 случаи но не и днес. Личеше си, че нашите са много разконцентрирани и предполагам са подценили мача доста. Сега вече да гледаме трансферите.

Kigo
27.05.2017 21:08

1-во трябваше Червен за коща за душенето с крака с/у Холдинг

FOOTBALL FAN
28.05.2017 08:01

Ейй ама като спечелихме титлата къде бяхте.А да в онази френска миризлива дупка.Както казах кефи се на купата,но после помисли как я спечелихте.

Дъ..Стоянов
28.05.2017 00:05

Смешни голове срещу смешен отбор. И точно ти не говори за бавене на време

nikshan11
27.05.2017 20:32

Пълен абсурд е тоя гол на Арсенал, не знам тоя Тейлър как не отсъди засади,защото в тая ситуация Рамзи играеше роля в атаката и трябваше да бъде отсъдена засада,а то какво стана гол ни вкараха..

Redbula
27.05.2017 20:18

оффф аре бе контеее събуди се махни матич,педро и моузес и пускай бързо фабрегас,уилиан и зума

sundza
27.05.2017 19:49

Пак приумици на Стария. Макар и да водим с тоя измислен гол, съмнявам се да устискаме с тая защита.