Ливърпул си осигури място в зона Шампионска лига (видео)

18:56

Ливърпул ще бъде четвъртият английски участник в Шампионската лига през следващия сезон.

Възпитаниците на Юрген Клоп победиха Мидълзбро на "Анфийлд" с 3:0 в среща от последния кръг на английската Висша лига и по този начин запазиха четвъртото си място.

Арсенал, който днес надви Евертън с 3:1 в Лондон, остава пети и догодина ще участва в Лига Европа.

В Мърсисайд Жоржиньо Вайналдум откри резултата в края на първата част. После, в 51-та минута Филипе Коутиньо удвои преднината на своя тим, а пет минути по-късно Адам Лалана заби трето попадение, оформяйки и крайния резултат.

Междувременно, на стадион "Емирейтс" Ектор Бейеин откри за Арсенал в осмата минута, а Алексис Санчес удвои в 27-та.

"Артилеристите" бяха останали с човек по-малко още в 14-та минута, когато Лоран Кошчиелни бе изгонен.

Лукаку намали, реализирайки дузпа в 56-та минута. Рамзи оформи крайния резултат в даденото от рефера продължение на редовното време.

Манчестър Сити пък разгроми Уотфорд с 5:0 като гост и така се бетонира на третото място.