Реал докосва титлата след изразителен успех срещу Селта (видео)

23:53

Реал Мадрид се наложи като гост с 4:1 над Селта де Виго в отложен мач от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. Успехът на "Балаидос" изкачи Белия балет еднолично на върха в класирането и вече тимът на Зинедин Зидан е само на крачка от шампионската титла, като до края на сезона остава 1 кръг.

Иначе Кралския клуб поведе в резултата в 10-ата минута, когато Кристиано Роналдо отбеляза поредното си попадение. Португалската звезда бе точен и в самото начало на второто полувреме - 2:0.

В 62-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Яго Аспас получи втори жълт и съответно червен картон.

Отговорът на Селта дойде в 69-ата минута чрез Джон Гуидети. Веднага след това обаче Карим Бензема отново удвои аванса на гостите. Крайният резултат оформи Тони Кроос в 88-ата минута.

По този начин Реал вече се изравни по мачове с Барселона и точно преди финала оглави класирането с 90 точки. Авансът на Лос Галактикос пред Блаугранас е 3 точки. Селта пък остава на 13-а позиция с 44 пункта.

В последния кръг Реал гостува на Малага, а Барса приема у дома тима на Ейбар.

Селта де Виго - Реал Мадрид 1:4

0:1 'Кристиано Роналдо '10

0:2 'Кристиано Роналдо '48