Рома отложи шампионските празненства на Юве (видео)

23:43

Отборът на Рома отложи развръзката в битката за шампионската титла в италианската Серия "А", след като победи големия си съперник Ювентус у дома с 3:1.

Резултатът в голямото дерби от 36-ия кръг на калчото бе открит в 21-ата минута, когато Марио Лемина осигури предимство на бианконерите. Радостта на торинци обаче не продължи дълго, след като римските вълци възстановиха равенството в 25-ата минута чрез Даниеле Роси.

В 56-ата минута Стефан Ел Шаарави направи обрата пълен - 2:1. Победата на римляните донесе Раджа Наинголан, който оформи крайния резултат в 65-ата минута.

Така два кръга преди края Рома съкрати изоставането си от Юве на 4 точки и отново излезе втори в класирането с актив от общо 81 пункта. Старата госпожа е лидер с 85 точки и остава на победа от шеста поредна титла в Серия "А".

Рома - Ювентус 3:1

0:1 Марио Лемина '21

1:1 Даниеле Де Роси '25

2:1 Стефан Ел Шаарави '56

3:1 Раджа Наинголан '65