Барса остава на върха след бой над Лас Палмас, Неймар блести с хеттрик (видео)

22:50

Отборът на Барселона постигна изразителна победа като гост на Лас Палмас в двубой от 37-ия кръг на испанската Примера дивисион. Силен мач за каталунците на "Гран Канария" записа Неймар, който реализира хеттрик за успеха с 4:1, оставил Блаугранас на върха в класирането.

Барса поведе в резултата в 25-ата минута чрез Неймар. Секунди по-късно Луис Суарес покачи на 2:0, но малко след точно час игра Педро Бигос върна надеждите на жълтите.

В 67-ата минута Неймар отново удвои предимството на Блаугранас. Само 4 минути по-късно бразилският нападател оформи хеттрика си в мача и сложи точка на спора.

Така Барса остава лидер във временното подреждане с 87 точки, колкото има и отборът на Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко.

Лас Палмас - Барселона 1:4

0:1 Неймар '25

0:2 Луис Суарес '27

1:2 Педро Бигос '63

1:3 Неймар '67

1:4 Неймар '71