Суонзи с нова важна крачка към оцеляването (видео)

19:10

Отборът на Суонзи увеличи сериозно шансовете си да запази елитния си статут, след като победи Съндърланд с 2:0 като гост в мач от 37-ия кръг на Висшата лига.

Черните котки вече изпаднаха в Чемпиъншип и по-голямата мотивация на лебедите си каза думата, като голмайсторът на гостите Фернандо Йоренте откри резултата още в 9-та минута след центриране на Гилфи Сигурдсон. Точно преди почивката защитникът Кайл Ноутън вкара втори гол за Суонзи, който се оказа последен в двубоя. По този начин уелският клуб вече има 38 точки в актива си, с 4 повече от другия отбор, замесен в борбата за спасение – Хъл Сити. Това означава, че ако утре тигрите загубят гостуването си на Кристъл Палас, те ще станат третия изпадащ отбор от Висшата лига през този сезон, след Съндърланд и Мидълзбро.