Аякс не позволи на ОЛ да потърси чудото (видео)

06:33

Отборът на Аякс се класира за финала на Лига Европа, въпреки че загуби с 1:3 от Олимпик Лион

В първата среща между двата тима холандците разбиха с 4:1 своя противник, като с общ резултат от 5:4 играчите на Петер Бош ще спорят с Манчестър Юнайтед за трофея в турнира.

В 27-та минута Долберг изведе гостите за 0:1, а в края на полувремето французите се върнаха в срещата чрез два гола на Лаказет. В края на втората част Гезал отбеляза трети гол за хлапетата, който обаче не бе достатъчен за класирането на френския тим.

Битката за трофея в Лига Европа между Манчестър Юнайтед и Аякс ще се проведе на 24 май в Стокхолм.