Солиден Аякс в първия мач с Лион (видео)

22:17

Аякс и Лион изиграха двубой, който се превърна в наслада за футболните фенове на "Амстердам Арина". Холандският гранд спечели с 4:1 в първи мач от полуфиналите на Лига Европа. Срещата бе изпълнена с голови положения и постоянни атаки и към двете врати.

Французите започнаха по-добре, но Траоре откри резултата в 25-ата минута. Това бе началото на вихрени минути до края. Долберг покачи на 2:0 преди почивката, а в началото на второто полувреме Вабуена върна гостите в мача. Траоре оформи крайното 4:1 в 71-ата минута, а до края бяха пропуснати още положения и от двата тима.

Аякс за първи път достига до тази фаза в европейските турнири от 1997 г. Холандският гранд няма загуба на собствения си стадион в 12 поредни мача, като е в серия от шест поредни победи на "Амстердам Арина". Европейският шампион от 1996 г. изненадващо се класира за полуфиналите, тъй като за пореден сезон разчита основно на млади футболисти.