Лацио надви Рома и на практика поднесе титлата на Юве (видео)

15:30

Отборът на Лацио победи Рома с 3:1 във Вечното дерби на Рим и на практика уби шампионските амбиции на градския си съперник.

Орлите поведоха в резултата още в 12-ата минута чрез Балде Кейта. Шест минути по-късно Марко Пароло можеше да удвои преднината на Лацио, но вратарят на вълците Войчех Шчесни показа завиден рефлекс и успя да избие топовен удар на италианеца.

Малко преди края на първото полувреме главният рефер Даниеле Орсато даде спорна дузпа в полза на Рома. Кевин Строотман успя да заблуди съдията, след като падна на земята без да бъде докоснат от Уолъс. Даниеле Де Роси се нае с изпълнението на 11-ия наказателен удар, като хладнокръвно изпрати топката във вратата пазена от Стракоша, с което изравни за 1:1.

Пет минути след подновяването на играта гол на Баста отново даде преднина в полза на футболистите на Симоне Индзаги. Сърбинът отправи топовен изстрел от близо 20 метра, като топката рикошира във Фасио и попадна за втори път в мрежата на Шчесни. Крайното 3:1 бе оформено в 85-та минута, след второ попадение на Кейта.

Вълците завършиха срещата в намален състав, след като в добавеното й време Антонио Рюдигер получи директен червен картон за много грубо нарушение в центъра на терена срещу Филип Джорджевич.

Така 4 кръга преди края на сезона Рома остава на 9 точки зад лидера Ювентус, а Лацио е 4-и с 67 пункта.

Рома - Лацио 1:3

0:1 Балде Кейта '12

1:1 Даниеле Де Роси (дузпа) '45

1:2 Душан Баста '50

1:3 Балде Кейта '85