ЦСКА победи 10 от Локо Пловдив на "Лаута" (видео)

18:34

Отборът на ЦСКА София се наложи с 2:1 като гост над Локомотив Пловдив и записа втора победа в плейофите от шампионския поток в Първа лига. Головете за успеха на червените на стадиона в парк "Лаута" реализираха Николай Бодуров и Густаво Кулма, а точен за смърфовете бе Димо Бакалов.

Футболистите на Стамен Белчев поведоха в резултата още в 11-ата минута. Десподов центрира от пряк свободен удар и Бодуров с глава не остави никакви шансове на Пиргов. Десетина минути по-късно гостите удариха греда, след като мощен шут на Бодуров бе избит със сетни сили от Пиргов в страничния стълб.

В 36-ата минута Локо Пловдив възстанови равенството, като Бакалов вкара за 1:1 след грешка на Перес. Само секунди по-късно обаче домакините останаха в намален състав, след като Умарбаев получи директен червен картон за удар без топка срещу Симао.

По време на почивката фенове на Локомотив Пловдив нахлуха във ВИП ложата и се опитаха да се саморазправят с представителите на ЦСКА. Стойчо Стоилов бе изведен от мястото от съображение за сигурност.

Победата на армейците донесе Кулма, който се разписа с премерен удар в 71-ата минута на срещата. С успеха столичани запазват 3-ото си място в шампионската група с 52 точки, а смърфовете остават на последната 6-а позиция с непроменен актив от 39 пункта.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1:2

0:1 Николай Бодуров '11

1:1 Димо Бакалов '36