Левски се развихри и писа петица на Локо Пловдив (снимки и видео)

19:24

Левски разгроми Локомотив Пловдив с 5:0 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг на финалния плейоф в Първа професионална лига.

Главен съдия на срещата бе Стефан Апостолов.

В герой за "сините" се превърна Божидар Краев, който наниза четири гола във вратата на смърфовете.

Това е най-убедителната победа за сезона на столичани, които досега имаха два успеха с по 4:0 срещу Славия и Верея.

Головата серия за „сините“ откри Антонио Аниете в 12-ата минута с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Последваха силни изяви на Божидар Краев, който се разписа на два пъти в рамките на три минути (36`, 39`). В самия край на полувремето Сашо Александров отправи силен изстрел към вратата на Ясеин Ел Харуби, който за малко не намери целта.

Шест минути след подновяването на играта Краев се възползва от подаване на Бабатунде Адениджи и отблизо оформи своя хеттрик, първи в неговата кариера. Само 120 секунди по-късно слисаните футболисти на пловдивския отбор можеха да инкасират пети гол във вратата си, но Адениджи уцели гредата от няколко метра. Краев пък не бе казал последната си дума и в 70-ата минута се разписа още веднъж, възползвайки се от неразбирателство между вратаря на „смърфовете“ и отбраната, а резултатът стана 5:0 за софиянци .

Така Левски успя по убедителен начин да си отмъсти за поражението от Локомотив през есента (1:2), единствено за столичани на „Герена“.

Пловдивчани за 90 минути успяха да отправят само един точен удар към вратата на домакините.

В следващия кръг Левски гостува на лидера Лудогорец, а Локомотив посреща ЦСКА-София.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 5:0

1:0 Аниете (12)
2:0 Краев (36)
3:0 Краев (39)
4:0 Краев (51)
5:0 Краев (70)

ЛЕВСКИ - (4-2-3-1): Николай Кръстев, Роман Прохазка, Сърджан Лукин, Димитър Пиргов, Сашо Александров, Георги Костадинов, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Антонио Аниете, Станислав Иванов, Божидар Краев

ЛОКОМОТИВ (ПД) - (4-2-3-1): Ясин Ел Харуби, Шоко, Димитър Везалов, Кирил Котев, Иван Горанов, Стефан Йефтоски, Веселин Марчев, Мигел Луке,  Парвизджон Умарбаев,  Дино Мартинович, Мартин Камбуров