Голдън Стейт се справи трудно с Мемфис

09:51

Голдън Стейт Уориърс се наложи над Мемфис Гризлис със 106:94 у дома в двубой от НБА. Гостите бяха равностойни на "воините" в първите три части, но домакините решиха спора в своя полза в последната четвърт, която спечелиха с 23:13.

Клей Томпсън реализира 31 точки за Голдън Стейт, а Стеф Къри завърши с 21 т. и 11 асистенции.

Хюстън Рокетс надви гостуващия Оклахома Сити Тъндър със 137:125. "Ракетите" имаха преднина от 20 точки на голямата почивка, а "гръмотевиците" успяха единствено да съкратят изоставането в заключителната четвърт. На гостите не им помогна трипъл-дабъл на Ръсел Уестбрук - 39 точки, 13 асистенции и 11 борби.

Сакраменто Кингс спечели гостуването си на Лос Анджелис Клипърс с 98:97. "Кралете" изоставаха с 11 точки преди последната четвърт, но в заключителните минути успяха да обърнат развоя на срещата и да стигнат до победата благодарение на центъра Уили Коули-Стейн.