Кливлънд се справи с Вашингтон след продължение

10:08

Кливлънд Кавалиърс се наложи над Вашингтон Уизардс в драматичен мач в американската столица със 140:135 след продължение. Домакините изпуснаха победата в самия край на редовното време, след като Леброн Джеймс реализира тройка 0,9 секунди преди края на последната четвърт и изравни резултата 120:120.

Звездата на Кавс завърши с 32 точки и 17 асистенции, а съотборникът му Кевин Лав отбеляза 39 точки и овладя 12 борби. За тима на Вашингтон, който прекъсна серия от седем победи, Брадли Бийл вкара 41 точки, а Джон Уол реализира дабъл-дабъл - 22 точки и 12 завършващи подавания.

Мемфис Гризлис надви у дома Сан Антонио Спърс с 89:74 и записа пета победа в последните си шест мача. В последната четвърт "шпорите" отбелязаха само девет точки и я загубиха с 9:20. Маями Хийт спечели визитата си в Минеаполис срещу Минесота Тимбъруулвс със 115:113. В хода на мача Минесота нито веднъж не поведе в резултата и "горещите" заслужено стигнаха до 11-ия си пореден успех в НБА.

В Канада отборът на Торонто Раптърс победи Лос Анджелис Клипърс със 118:109. Дамар Дероузън вкара 31 точки за домакините, Кайл Лоури добави 24, а Йонас Валанчунас - 21 т. и 12 борби. На Клипърс не им помогна трипър-дабъл на Блейк Грифин (26 точки, 11 борби и 11 асистенции).