Първа българска победа на София Оупън

19:05

Александър Лазов и Димитър Кузманов постигнаха първата победа за България на домашния тенис турнир София Оупън. В мач от първия кръг в надпреварата на двойки българският тандем се справи със съпротивата на Ариел Бехар (Уругвай) и Андрей Василевски (Беларус) с 6-4, 6-7 (9), 10-7. Двубоят продължи час и 33 минути, като българската двойка демонстрира много добра игра и заслужено стигна до победата.

След равностойно начало на срещата Лазов и Кузманов успяха да вземат ценен аванс, пробивайки в седмия гейм за 4-3, след което и безпроблемно да затворят сета при 6-4 в своя полза. Вторият сет бе далеч по-равностоен, като пробивите липсваха. Така тази част трябваше да бъде решена в тайбрек. В него за съжаление българско дуо пропусна два мачбола и в крайна сметка загуби сета след 9-11.

Въпреки изпуснатия сет българите показаха характер и в заключителната част се наложиха над своите опоненти с 10-7, за да се класират във втори кръг.