Тотнъм разби Суонзи Сити с 5:0 (видео)

19:12

Отборът на Тотнъм Хотспър се върна на победния път във Висшата лига, след като записа разгромен успех с 5:0 над Суонзи Сити в мач от 14-ия кръг на първенството.

Шпорите записаха първото си поражение за сезона преди седмица, когато бяха надиграни от Челси, но днес бяха повече от убедителни на "Уайт Харт Лейн" срещу последния в класирането. Домакините имаха проблеми да пробият защитата на лебедите през първата част, но все пак успяха да го сторят с 39-та минута, когато Хари Кейн откри резултата от дузпа.

Точно преди почивката Хюн Мин Сон удвои преднината на лондончани, а през втората част Кейн и Кристиан Ериксен на два пъти оформиха крайното 5:0.

След този успех Тотнъм заема 5-то място в класирането с 27 точки, докато Суонзи остава на дъното със само 9 точки в актива си.