Рома стъпи накриво в Бергамо, Аталанта удари вълците в последната минута (видео)

18:06

Отборът на Аталанта стигна до пълния обрат срещу Рома и измъкна победата с 2:1 с гол в последната минута, в мач от 13-ия кръг на Серия А.

Римляните поведоха с 1:0, след вкарана дузпа от Диего Пероти, но торинци успяха да се върнат в мача и да вземат трите точки.

Матиа Калдара изравни за Аталанта  в 62-ата минута, а дузпа в 92-ата, реализирана от Франк Кесие.

Така Рома не успя да стопи разликата с първия в класирането Ювентус и остана на втората позиция с 6 точки по-малко (26 т.)

Аталанта застана на 5-ата позиция с 25 точки.

Лацио пък победи Дженоа с 3:1 и се изкачи до 4-ото място. Отборът също е с 25 точки, но по-добра голова разлика от Аталанта.

За победата се разписаха Фелипе Андерсон, Лукас Биглия и Уолъс.

Фиорентина разгроми Емполи с 4:0.

Резултатът откри Федерико Бернардески през първата част, а в началото на втората Йосип Иличич покачи за 2:0 от дузпа.

В 61-ата минута Бернардески записа второ попадение на сметката си, а 7 минути по-късно Иличич също повторно вкара топката във вратата на Емполи.