Хамилтън спечели надпреварата за Гран При на Великобритания

17:06
Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели домашното си състезание за Гран При на Великобритания. Това бе втора поредна победа за пилота на Мерцедес и общо четвърта за него от началото на сезона. Успехът бе и четвърти за трикратния световен шампион на пистата „Силвърстоун”.

Хамилтън затвърди отличното си представяне по време на свободните тренировки и квалификацията. Британецът стартира от полпозишън и след много силно каране успя да удържи лидерската си позиция до самия край. Втори завърши неговият съотборник Нико Розберг. Последното място на почетната стълбичка бе за пилота на Ред Бул Макс Верстапен.

След днешното състезание Хамилтън се доближи максимално до Розберг в генералното класиране при пилотите. Люис остава на втората позиция с актив от 167 точки, докато Розберг е първи със 171.