Байерн постави Олимпиакос на колене (видео)

00:06
Байерн Мюнхен победи Олимпиакос с 3:0 на стадион "Георгиус Карайскакис" в среща от група F на Шампионската лига.

Мюнхенци прекъснаха серия от шест поредни домакински победи на гръцкия гранд в този турнир.

Все пак, баварците трябваше да чакат до 52-та минута, за да преодолеят отбраната на Олимпиакос.

Томас Мюлер реализира красив гол, след като сътвори нещо средно между центриране и удар, прехвърляйки Роберто Хименес.

Минута преди края Кингсли Коман проби по десния фланг, стигна до аутлинията, след което върна към точката на дузпата, откъдето Марио Гьотце шутира и препарира стража на Олимпиакос.

В даденото от съдията продължение на мача Коман бе фаулиран в пеналта. Реферът Карлос Веласко отсъди дузпа, която бе реализирана от Томас Мюлер.

Състави:

Олимпиакос: Хименес, Сиовас, Мануел да Коста, Елабделауи, Масуаку, Салино, Камбиасо (Фортунис - 66'), Касами, Домингес (Ернани - 61'), Пардо (Себа - 81'), Идейе Браун

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Алаба, Бернат, Лам, Видал (Гьотце - 79'), Алонсо (Кимих - 76'), Тиаго Алкантара, Дъглас Коста, Мюлер, Левандовски (Коман - 59')