Байерн потегли безпроблемно за Купата, Видал дебютира с гол

18:53
Отборът на Байерн Мюнхен стартира безпроблемно турнира за Купата на Германия, след като се наложи като гост над петодивизионния Ньотинген с 3:1.

Новото попълнение на баварците Артуро Видал дебютира с гол за новия си тим. Именно той откри резултата, разписвайки се от дузпа още в 5-ата минута на мача. Десетина минути по-късно домакините възстановиха равенството чрез Хект-Цирпел Никлас, но секунди след това Марио Гьотце отново осигури предимство на гранда от Мюнхен. Крайният резултат оформи Роберт Левандовски в 26-ата минута.

В другите по-интересни срещи от 1-ия кръг на турнира Борусия Дортмунд надигра Кемницер с 0:2. Изненадата в днешния ден дойде от Карл Цайс Йена, който елиминира Хамбургер след изпълнение на дузпи.