Естонската Барселона в пълния си блясък: Пайде громи с 31:0 за Купата

21:15
Елитният Пайде Линамесконд не показа никаква милост срещу противника си от Раудтеетьолисед в мач от 1/64-финалите за Купа Естония, разгромявайки го с 31:0. Момчетата на треньора Меелис Рооба се оттеглиха на почивката с меко казано комфортна преднина от 19:0, а през втората част добавиха към нея още 12 попадения. Така тимът от столицата Талин продължава напред, а за футболистите на гостите явно предстоят доста тежки седмици, в които да се отърсят от шока.

Головата фиеста започна още в 6-ата минута, когато домакините откриха сметката си. Две минути по-късно те удвоиха преднината си, а в 13-ата и 14-ата минути влезнаха още две попадения във вратата на аматьорския Раудтеетьолисед

Преди да са изтекли и двадесет минути от първата част резултатът вече бе 8:0.

До края на първите 45 минути Пайде вкараха още единадесет попадения, като някои от тях се редуваха на по-малко от минута (23', 23'; 28', 30', 30', 35', 38', 39', 43', 44', 45').

Второто полувреме бе "слабо резултатно", след като зрителите на стадион "Пайде" видяха "едва" 12 гола. Първият от тях бе отбелязан в 49-ата минута, последван от още 11 (56', 60', 62', 68', 69', 72', 74', 76', 80', 84', 87').

Този резултат, колкото и впечатляващ да изглежда, далеч не е рекорден за Купата на Естония. Всъщност, дори не е най-големият за този сезон, тъй като преди малко повече от две седмици Талина Инфонет постигна успех с 36:0 над Виртсу. Друг любопитен факт е, че до момента, още преди да са се изиграли всички мачове от 1/64-финалите, са реализирани цели 242 гола.

След всички тези стряскащи цифри стават ясни две неща. Първо - без никакво съмнение в естонския футбол разполагат с топ нападатели, и второ - не е никак чудно защо срещи от Купа Естония се намират само в две-три световни букмейкърски къщи.