Гришо загуби от Мъри в зрелищен мач

15:37
Първата ракета на България Григор Димитров приключи с участието си на Аустрелиън Оупън, след като загуби от Анди Мъри с 4-6, 7-6(5), 3-6, 5-7 в среща от осминафиналите на турнира.

След като отстъпи в първия сет, Гришо направи обрат във втория и стигна до успех след тайбрек. Втората част бе белязана от четири пробива.

При 4:3 за Мъри в третия сет, шотландецът постигна пробив. След това той взе своя сервис гейм и поведе с 2:1.

Димитров се вдигна и бързо поведе с 3:0 в четвъртия сет.

При резултат 5:2 обаче, Мъри взе много трудно своя сервис гейм. Това изигра огромна роля. Шотландецът се ентусиазира, а Фортуна започна да обръща гръб на българина.

Така Мъри стигна до пълен обрат в четвъртия сет и го спечели със 7:5. Така шотландецът стигна до победата.

fivooo
25.01.2015 18:05

Гришо сам си се би. А тея селяндури по трибуните повече пречат, отколкото да помагат.

Double_De
26.01.2015 01:33

тези наистина бяха големи селяндури, и аз си помислих същото докато гледах мача. също така се съгласявам с теб че гришо сам се би, иначе в разиграванията нашия е класи над шотландеца, лошо впечатление ми направи, че мъри го караше да тича като луд, а григор доста го улесняваше с удобни топки. и малко или много гришо беше изморен вече точно когато трябваше да е най-концентриран. пожелавам му успех каквото и да прави където и да стигне за мен той е гордост.

holigan4e
25.01.2015 17:27

Абе не разбирам от тенис , ама на моменти трябваше да играе със сила , а не толкова с тия леки и технични удари. Говоря за накрая точно където изгоря.

dbgeorgiev10
25.01.2015 16:59

Гришо вижда се че напредваш и то в доста големи темпове, но трябва на "големите" да им научиш мръсните номера какъвто бе случая с Мъри. Отначало играе като едно дърво и изведнъж се разиграва и както го видя се правеше че е контузен за да се отпуснеш малко. Все нещо не ти достига да ги биеш и то е нещо малко. Дано тази година да спечелиш голям турнир! И помни господ е БЪЛГАРИН.

aa2
25.01.2015 16:30

Някой може ли да ми каже колко победи има Григор срещу тенисисти от топ10?Изглежда така сякаш победите срещу топ10 или по-скоро топ5 са адска рядкост.Всички казват ''бъдещето е пред него'', е то пред него, пред него, ама то май играчи извън топ50 бият по-често Надал, Федерер, Джокович и Мъри?Не следя особено много тенис, но почти всеки път, в който прочета, че Димитров ще играе срещу един от големите си знам на 99.99%, че заглавията след това ще са ''Григор игра сърцато но загуби'', а в коментарите ще чета ''Гришо показа добра игра, бъдещето е пред него''.Не е ли време да влезе в бъдещето си от преди 5 години и да започне да прави нещо по-голямо?

Коментара ми не е с цел нападки към Гришо или някой негов фен, просто ми е интересно какво мислите и вие по този въпрос.

skurvi
25.01.2015 19:39

Победите на Гришо срещу топ 10 в момента са точно 10,но не мога да ти кажа от колко мача.

medno
25.01.2015 16:36

Аз мисля, че все по- вече ми прилича в стила на игра на Надал и това говори само по себе си ... задобрява, но това, че неможе да понесе напрежението от осминафинала е проблем при него на психическа основа. Иначе Григор го би миналата година Мъри и има победи срещу големи, но няма наистина големи победи, т.е. не стига до финал, където дори да загуби ще натрупа толкова самочувствие, че след това ще е във върхова форма.

flippy_tennis
25.01.2015 16:26

Закономерното се случи.Все пак Мъри не игра така,както по принцип.Не ми хареса и накрая как дори не се извини на Гришо в последната точка.

petko9305
25.01.2015 16:19

Съдийте особено в тениса нямат почти никакво влияние защото всичко се показва по екрана.
Гришо сякаш сам се би, но имам и едно такова чувство сякаш самия Мъри не се раздаваше на 100% и всепак взе мача.

lazera0
25.01.2015 16:44

Този съдия за първи път го виждам и май и за последен да свири толкова важен мач

medno
25.01.2015 16:32

Така е в много ключов момент съдията бутна Мъри и аз лично никога не съм виждал по гнусен "лайнсмен" от този. Гнусен заради физиономията, както всъщност ми е антипатичен и самия Мъри.

lazera0
25.01.2015 16:28

xaxax съдиите имат огромно влияние в мача особено ако си гледал тоя мач, няма да коментирам безумния Аут при 5-2 като Гришо имаше преимущество в точката и я печелеше щото мъри изкара аут и нашия имаше след това сетбол, и при 5-5 при 0-15 Гришо прави "ас" (не точно щото мъри докосва топката) се видя, че Мъри няма как да върне топката в игра и вместо тука съдията да се намеси, да де той се "намеси", и да стане 15-15 то става 0-30 и ела играй после

lazera0
25.01.2015 16:07

Пролича си по време на мача, че мъри е Жена, 2 точки губи и вместо като МЪЖ да си признае мърльото скача на съдията, трябваше да се покаже, че е с топки и е мъж с главно М и да направи като Смичек срещу Надал, може да е спечелил мача ама уважението трудно ще го спечели

alexander.trupkata
25.01.2015 16:05

Браво Гришка, добър е спор нема те горе-долу са си на едно ниво, та той преди победи Мъри насред Англия, в този мач имаше леки грешки, но игра като равен с равен. !!!

red_army_10
25.01.2015 15:55

Че изпусна Мъри в четвъртия така е, ама и онзи е голямо лайно и прави путкенски номера. Затова и никога няма да е до големите Федерер, Надал и Джокович, защото не е мъж и спортсмен, а един шотландски плъх.

Нашият да се стяга, защото мачът бе негов по едно време, а той направи зрелищно осиране насред Мелбърн. Повече очаквах. Време е вече за титла от големия шлем и е време да се оправят тези проблеми с психиката. Надал мачкаше всичко живо на неговите години.

ivanrealmadrid1
25.01.2015 16:02

няма да е до големите , защото не е добър колкото тях *lol* не защото е плъх или колко мъж или спортсмен

The_Djoker

Мъри трябва да почери онова дебело изчадие на съдийския стол

25.01.2015 16:03

няма нужда да търсим оправдание в съдии и т.н. , нашия сам си е виновен

futbolista_rs
25.01.2015 15:54

Накрая съдията свърши работата за Мърльо *cards* Гришо, ако не се научи да бие сервиз както трябва нищо добро не го чака. 4-5 аса за цял мач *angry*

hoffi
25.01.2015 15:53

Много емоционален мач... Нерви, щастие, разочарование.. Съдийската намеса ме изкара извън кожата ми, както и Григор.. Вярно можеше и да си задържи преднината, ама можеше и без такива решения накрая.. И т'ва накрая с мрежата беше много гадно.. Общо взето - ЛУД МАЧ!

Arsenal966
25.01.2015 15:48

Все още не е на нивото на големите имена в тениса в момента.Мъри някакси си личеше,че по-скоро той ще бие,отколкото Гришо.

marian.iordanov.108

Бъдещето е пред него. Аз вярвам,че ще продължи да се развива и определено още не е на нивото на най-добрите,но мисля че ще го достигне.

25.01.2015 15:45

Според мен 4-тия сет беше негов и си имаше реални шансове да го бие,но направи няколко грешки и допусна изравняването.Но евала Гришо и само напред !

fut_prof
26.01.2015 00:07

точно така е! Поведе с 5:2 в 4-я сет, но направи непредизвикани грешки + няколко сервиса не функционираха допълнително към това съдията прекъсваше , за да се види с птичето око къде е паднала топката, което не дава точка а се играе отново,както и едно съдийско решение (съдията зад линията)бе против него.Така се стиган до 5:5 и после стана каквото стана. След мача имаше интервю с Мъри и той си призна че е спечелил с късмет много щастливо, също призна че Димитров е играл по-добре така че няма какво да се говори повече.

medno
25.01.2015 16:17

грешки прави всеки човек. Важното е чрез опит да се окопити както се казва и да не се подава много на емоции, за да бъде съсредоточен. Тактиката му много куцаше в четвъртия сет, защото Мъри взимаше много топки като излизаше на мрежата а Димитров като, че ли на пук го изкарваше със среднисти къси удари. Другото явно слабо място, което и статистиката сочи е сервиза, който е много важен, защото ако имаше вместо 3/4 10/11 аса щеше да вземе и мача сиг ...

Manchester4o
25.01.2015 15:57

Абе според мен е доста далече от титла,прави доста грешки и си мисля,че бекхенда му е доста слаб.За съжеление годинките си вървят а нашия повече от 1/4 финал не може,е има един 1/2 финал изключение.

medno
25.01.2015 15:49

Точно така направи по- трудното да поведе с 5:2 и после като, че ли спря с тази импулсивност, която беше породена от това, че нямаше какво да губи вече и много бързо Мъри го обърна. Коментаторите изръсиха много бисери както почти всеки път, но бяха прави в това, че Григор играе по- добре от преди. Трябва да свикне с някои тънкости и ще вземе титла *smile*