Реал разгроми Райо Валекано и отново е лидер (видео)

22:51
Реал Мадрид победи Райо Валекано с 5:1 на стадион "Сантияго Бернабеу" в среща от 11-я кръг на Примера дивисион.

Главен съдия на двубоя бе Педро Перес.

Домакините бързо пречупиха съпротивата на Райо. Още в деветата минута Кристиано Роналдо намери Тони Кроос в наказателното поле на гостите с пас в коридор. Последва остро центриране по земя в малкия пеналт, откъдето Гарет Бейл засече топката във вратата, пазена от Алварес.

Кралете удариха за втори път пет минути преди почивката. Хамес Родригес центрира от корнер на първа греда, Пепе продължи с глава към Серхио Рамос, който с десния крак прати топката в горния ляв ъгъл на Алварес.

Домакините помислиха, че вече са спечелили мача и тяхната разсеяност им изигра лоша шега. В самия край на първата част Буено се възползва от грешка в отбраната на Реал и върна едно попадение.

През второто полувреме обаче Реал Мадрид бе пълният господар на терена и не позволи на Райо да мечтае за нещо повече от тази среща. В 55-та минута Кристиано проби по десния фланг и с къс пас намери Тони Кроос на границата на пеналта. Немският национал отправи добре премерен удар по земя и пласира топката в долния ляв ъгъл, точно под плонжа на Алварес.

Само четири минути по-късно Роналдо направи втората си асистенция в двубоя, след като негово прострелно центриране отдясно бе засечено от Карим Бензема, който също записа името си сред голмайсторите.

Крайният резултат бе оформен от Кристиано Роналдо в 83-та минута. Португалецът се възползва от асистенция на Иско и реализира 18-я си гол в Примера дивисион през този сезон.

Реал събра 27 точки и отново излезе начело във временното класиране.