Лацио победи Каляри в резултатен мач (видео)

00:02
Лацио победи у дома Каляри в мач от 10-я кръг на италианската Серия "А". Двубоят на "Стадио Олимпико" в Рим приключи при резултат 4:2 за орлите.

Домакините поведоха в резултата още през първото полувреме с попадения на Стефано Маури в 7-ата и Мирослав Клозе в 25-ата и 26-ата минута. Автогол на Едсон Браафхайд в 48-ата минута пък върна интригата в мача, а в 84-ата минута гостите стигнаха и до втори гол чрез Жоао Педро, макар да бяха останали с 10 човека на терена. Едерсон обаче реши всичко с гол в 92-ата минута.

В 72-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Виктор Ибарбо си изкара червен картон за невъздържана реакция и получи червен картон.

След тази среща лациалите се върнаха на 3-ото място в класирането на първенството с 19 точки, колкото има и тима на Сампдория, а Каляри е на 15-а позиция с 9 спечелени точки.

В другия мач от кръга по същото време Чезена и Верона завършиха наравно 1:1.