Ейбар взе гостуването на Райо (видео)

23:55
Райо Валекано загуби като домакин от Ейбар в мач от 10-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят приключи при резултат 3:2 за новака в елита.

Гостите поведоха в резултата с два гола след точно изпълнена дузпа в 37-ата от и попадение на Федерико Пиовакари четири минути след началото на втората част.

Домакините не се предадоха лесно успяха да изравнят с два бързи гола. Първо в 67-ата минута Лео Баптищао намали за 1:2, а минута по-късно отново той засече остър пас по земя и направи 2:2. Четири миунти преди края на редовното време обаче гостите нанесоха последен удар с попадение на Арубарена за крайното 2:3.

След тази среща Райо остава на 11-о място в класиране на първенството с 11 точки в актива си, а Ейбаризкачи до 9-ата позиция с 13 спечелени точки, точки.