Челси едва оцеля срещу четвъртодивизионен тим (видео)

23:50
Челси постигна трудна победа с 2:1 в гостуването си на четвъртодивизионния тим на Шрюсбъри Таун от 4-ия кръг на турнира за Кепитъл Къп. Двубоят приключи при резултат 2:1 за сините от Лондон.

Дидие Дрогба даде преднина на своя тим в 48-ата минута, отбелязвайки третия си гол в три срещи, но резервата Анди Манган възстанови равенството в 77-ата. Само 4 минути по-късно, обаче, феновете на домакините изпаднаха в потрес, след като Джърмейн Грандисън вкара топката в собствената си мрежа.

В другите две срещи по същото време Борнемут победи Уест Бромич Албиън с 2:1, а Шефилд Юнайтед надделя като гост над Милтън Кийнс Донс с 2:1.

Onzoprognozira
29.10.2014 18:39

" Челси едва оцеля срещу четвъртодивизионен тим. Челси постигна трудна победа с 2:1 "
Май който е писал тази статия не е гледал мача. Това, че Челси не си дадоха зор и нямаше нито един спринт за целия мач, не значи че победата е била трудна. Да, вярно е, че за момент изпуснаха нещата, но на пейката имаше такива играчи, които можеха да обърнат резултата. Очаквах Азар да влезе, но пуснаха Вилиан и 2-3 минути по-късно Челси отново водеха в резултата. При 9 титуляра, които по принцип са резерви и домакинския фактор мисля, че резултат 1-2 е добър, защото дори и резервите ни ги превъзхождаха многократно и взеха мача буквално ходейки. Влезе един по-добър футболист като Вилиан и видяхме колко са добри. Направо не си представям в мача, ако бяха започнали Матич, Азар, Вилиан, Тери, Азпиликуета и Коща например. 1-5/6

medno
29.10.2014 13:48

До коментар номер 1 :
Ами нормално е според мен заглавието, защото доста трудно биха, но това е нормално, защото домакините са жадни за доказване пред големите, докато Челси беше с минимален (според възможностите) състав и единственото нещо което им спаси 3-те точки е бързото победно попадение, веднага след изравняването на резултата. Т.е още докато се усмихнат домакините и им се срина самочувствието...

NoDiggity
29.10.2014 13:42

Абе и аз мисля, че за големите отбори, които водят битка на всички фронтове е по-добре да отпадат от тая купа по-бързо. Вярно, срамно е когато те бие някой аматьорски отбор, както нас ни би МкДонс, но тая купа просто не носи никакви девиденти и почти никаква печалба.

Chelsea_4_life2
29.10.2014 12:10

честно казано колкото по рано отпаднеме от този турнир толкова по добре това са само излишни мачове в приятелски турнир отбора трябва да се фокусира най вече в първенството и ФА къп ШЛ е нещо комерсиално четвърт финал или полуфинал е едно добро постижение

01.11.2014 11:08

Била му е първата, защото приключва още в средата на сезона, когато другите турнири са по средата още. Ако ме разбираш *lol*

_Ak71_
31.10.2014 23:41

Аз си мисля че Моу ще иска да спечели този трофей защото този ако не се лъжа бе първата му купа начело на тима.*cigarette*

darklight
29.10.2014 15:33

То се видя, че Салах и за такива мачове не става.

pesholudiq
29.10.2014 14:53

единствената полза от тоя турнир е да се дава шанс на по-младите и на играчите, които не могат да се преборят за място при титулярите. Като Салах в Челси

dons_11
29.10.2014 13:50

Мяу не мислеше така вчера когато се наложи да пуска Уилиян и Матич да спасява мача. *lol*

Kireto1232
29.10.2014 13:08

Е да ама пак е трофей не виждам проблем ,Челси да се бори за него има страшно голяма широчина този отбор може да се бори !

lampard____
29.10.2014 09:24

Аз очаквах да го загубим този мач, защото излизаме по-надъхани за тренировка, отколкото в такива мачове *lol* С 3% от възможностите си, едвам успяхме да ги победим.... От уинъра съветвам да изнесат един семинар на "статиописците" и да потърсят по-добри специалисти, да им обяснят кога е на косъм и кога не. И Кур за коментатора на Ман Съдииски - Челси! Както и за съдията! Както и за чорбата! САМО ЛЕВСКИ ДО КРАЙ!

petarata
29.10.2014 02:46

Викате всичко под 5 гола си е '' едва оцеля '' .
Факторите за тая рутинна победа са няколко :

1. Преди 48 мача имаха мач с Юнайтед
2. Има няколко контузии на играчи
3. Има наказани
4. На някой е дадена почивка
5. Домакините играят подобен мач веднъж в годината , няма как да не се хвърлат .

rad011
29.10.2014 14:32

Да нямаше предвид ,,48 часа,,?

pesholudiq
29.10.2014 00:50

тия тъпанари кво заглавие писали, все едно ударите са били 15-1 и сме ги били 0-1 :Д то бива бива да сте прости ама ..

Chelsea86
29.10.2014 00:13

Уинър пак с провокативно заглавие... Освен младоците и някои резерви, никой от останалите не се напъваше особено. Пестеливо изигран мач. *beer**wink*