Миланов игра 55 минути при равенство на ЦСКА

15:05
ЦСКА Москва записа зрелищно реми – 3:3 – с Уфа в мача от 11-я кръг на руския шампионат. Георги Миланов започна срещата като титуляр и престоя на терена до 55-ата минута, когато Седрик Думбия го замени.

Бившият играч на Литекс остави добри впечатления, като демонстрира активност през първата част, когато отправи и няколко нелоши удара.

ЦСКА бе по-добрият състав на терена през всичките 90 минути на мача. „Армейците“ упражниха сериозен натиск върху играчите от Уфа, които въпреки всичко поведоха. В 12-ата минута Фелисио Браун Форбс се озова на добра позиция и от близка дистанция откри за 1:0.

Две минути преди края на първото полувреме Василий Березуцкий се измъкна добре от бранител на Уфа и възстанови равенството – 1:1.

С подновяването на играта през втората част Максим Семакин се възползва от добро положение, остана срещу Акинфеев и в крайна сметка го порази за втори път 2:1.

Така за втори път в мача ЦСКА бе поставен в позицията на догонващ, а 9 минути след попадението „армейците“ получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Бибрас Начо – 2:2. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Думбия, който само преди минути бе заменил Георги Миланов.

В последните минути на мача обаче домакините от Уфа стигнаха и до трето попадение. В 87-ата минута Марсио напредна и отправи удар, който обаче не сполучи, така топката стигна до Николай Сафрониди, който с премерен удар отново изведе тима си напред – 3:2.

В последните секунди на мача ЦСКА получи право да изпълни нов 11-метров наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Форбс срещу Понтус Вернблум, а главният рефер не се суети и посочи бялата точка. Зад топката застана Начо, който бе точен и при първия наказателен удар в полза на гостите. Той не сгреши и в тази ситуация, оформяйки крайното 3:3.

В класирането ЦСКА Москва е на 2-о място с 25 точки, а Уфа е 10-и с 12.