Атлетико разкъса Малмьо, Олимпиакос би Юве (видео)

23:49
Атлетико Мадрид победи у дома Малмьо ФФ в мач от 3-я кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Висенте Калдерон" приключи при резултат 5:0 за дюшекчиите. Срещата се игра пред 35 хил. зрители.

Домакините имаха смазващо надмощие от първата до последната минута, като бетонът, забъркан от гостите, удържа без да се пропука само едно полувреме.

През втората част домакините са развихриха и головете заваляха, като авторите им бяха все национали - испански, хърватски, френски, уругвайски и италиански. Резултатът бе открит в 48-ата минута от Коке, в 61-ата Манджукич удвои, а две минути по-късно Гризман направи резултата класически: 3:0. Крайното 5:0 оформиха Годин в 87-ата минута и Черчи, реализирал в добавеното време.

В другия мач от Група А, играл се на ст. "Караискакис" в атинското предградие Пирея,  Олимпиакос се наложи малко изненадващо над Ювентус с 1:0. Победният гол реализира в 35-атата минута Касами при асистенция на Митроглу.

Начело в групата са Атлетико и Олимпиакос с по 6 т. Ювентус и Малмьо имат по 3 т.