Голеади в Лондон и Гелзенкирхен (видео)

00:26
Отборът на Челси се поздрави с категорична победа като домакин на Марибор. Двубоят в Лондон приключи при резултат 6:0.

Сините, начело с Жозе Моуриньо, излязоха напред в резултата чрез Лоик Реми в 13-ата минута. Десет по-късно легендарният нападател Дидие Дрогба покачи на 2:0, разписвайки се от дузпа, а Джон Тери оформи класическата преднина на своя тим малко след половин час игра.

В началото на втората част Митя Вилер от състава на словенския шампион си отбеляза автогол и така резултатът набъбна на 4:0. След това гостите пропиляха чудесна възможност да стигнат поне до почетно попадение, след като Ибраими пропусна дузпа в 64-ата минута. Последваха две блестящи изяви на Еден Азар, който добави два гола в полза на сините и оформи крайното 6:0.

В другия мач от тази група Шалке 04 постигна инфарктна победа като домакин на Спортинг КП. Двубоят на "Фелтинс Арена" завърши при резултат 4:3.

Така Челси продължава да оглавява еднолично класирането в група "G" със 7 точки, Шалке 04 заема втора позиция с 5, следван от Марибор с 2, а Спортинг на Симеон Славчев е последен с 1.

SantiCazorla19
22.10.2014 12:07

Ситуацията с автогола, който си вкара футболиста на Марибор изобщо няма смисъл да се коментира. Не знам за какъв удар говорите, който отправил Азар като много добре се вижда, че това беше пас към Дрогба, а дори да беше удар, то топката 100% нямаше да влезе във вратата.

ANTONIO_RESIO
22.10.2014 12:06

Вие ненормални ли сте бе ? Чист Автогол си е удара на Азар нямаше да влезе без крака на защитника на марибор , съответно е автогол , срам ме е , че има такива фенове на Челси

sdw
22.10.2014 11:39

Някои деца тука май не правят разлика от "Автогол" и "рикошет".Разликата е от небето до земята.

Gopcho
22.10.2014 02:37

А каква дузпа бе свирена за шалке , просто не истина, предлагам на УЕФА още поне 5 арбитъра да сложат и то с очилца, че да не им влизат разби буби в очите в най-неподходящия момент! Тука са се играли много много пари! Напомня ми на дузпата на ливърпул / реал 2009, която бе отсъдена за игра с ръка на Рамос *lol*

Onzoprognozira
22.10.2014 01:12

Челси играха чудесно, макар и да не можах да гледам целият мач, защото второто полувреме нещо стана с live stream-a и започна яко да накъсва.Азар спокойно записваше 4 гола, но Дрогба би първата дузпа, а чист негов гол бе зачетен за автогол. Резултатът показва в каква форма се намират Челси и дано не са си изхабили силите, защото ги чака мач срещу Юнайтед и ако играят така ще има голямо шоу. Лошо е, че Реми получи някаква контузия и сега на практика оставаме само с Дрогба, който се вижда, че е изчерпан и дори да може играе по цял мач, няма да е толкова резултатен колкото Реми или Коща. Дано поне Шурле се излекува от настинката, която има и се завърне за дербито в неделя, а аз лично очаквам и Коща да поиграе.

pesholudiq
22.10.2014 13:49

не, не беше .. Топката няма нищо общо с гол линията, а дори се движи в противната посока

Chelsea86
22.10.2014 11:11

Ако, ако, но имаше куп от играчи и топката не отива в тъч... Не знам колко футбол си гледал, но аз доста и съм виждал как нечии удар ще излиза в аут, но след рикошет, докосване или съвсем леко лизване в противниковото тяло се променя траекторията на топката и тя влиза във вратата, а голът бива зачетен на отправилият удара... 100%-ви автоголове за мен са като тези на КПР с Ливърпул, а не когато играч застава пред токата, тя се удря в него и влиза във врата... Сега разбра ли?

Gopcho
22.10.2014 11:02

50:50? , топката излиза в тъч , ако случайно футболист на челси не е там да я засече. В махалата преди такива голове си ги брояхме за наши , не се заблуждавайте по това кой ритнал топката.

Chelsea86
22.10.2014 10:29

Глупости, 50:50 е и по-преценка са ришили за автогол. Виждали сме хиляди пъти подобни голове с рикошети и докосвания които ги броят на отправилият удара, което почти никога не е гаранция, че влиза. За мен както и да го пишат не е грешка.

aa2
22.10.2014 10:01

Не е гол на Азар, защото удара му нямаше да влезе без намесата на защитникът на Марибор.

22.10.2014 06:51

Азар ритна топката, те се отклони от крака на защитника и влезе. Според мен това е рикушет и трябва да бъде записано на името на човека, отправил изстрела.