Нова загуба за Дортмунд, Байерн гази с 6:0 (видео)

18:51
Отборът на Борусия Дортмунд загуби като гост от Кьолн  в мач от 8-ия кръг на германската Бундеслига. Двубоят приключи при резултат 2:1 за домакините.

Кевин Вогт в 40-ата минута откри резултата за Кьолн. В 48-ата минута италианският нападател на Дортмунд Чиро Имобиле изравни резултата. В 74-ата минута Симон Золер донесе победата за Кьолн, вкарвайки за 2:1 за домакините.

В друга среща от кръга шампионът Байерн Мюнхен надви категорично гостуващия Вердер Бремен с 6:0. По две попадения за баварците реализираха Марио Гьотце и Филип Лам, а по веднъж се разписаха Шаби Алонсо и Томас Мюлер.