Челси пак дръпна с 5 точки на върха (видео)

18:52
Лидерът в класирането на английската Висша лига - Челси, утвърди позицията си след победа с 2:1 като гост над Кристъл Палас.

Сините от Лондон започнаха мача много силно и още в 6-ата минута бразилският полузащитник Оскар Жуниор откри резултата с майсторско изпълнение на пряк свободен удар.

5 минути преди края на редовното време на първото полувреме тимът на Жозе Моуриньо остана в намален състав, след като Сесар Аспиликуета получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Миле Йединак. Малко след това обаче числовото равенство на терена бе възстановено. Деймиън Дилейни от състава на домакините получи втори жълт и съответно червен картон.

Победата на Челси донесе Франсеск Фабрегас. Испанският национал се разписа в началото на втората част, а в самия край на двубоя Фрейзър Кембъл отбеляза почетно попадение за орлите и така оформи крайното 1:2.

След този мач Челси отново дръпна с 5 точки пред преследвача си Манчестър Сити и вече има общо 22. Кристъл Палас пък остана на опасно разстояние от зоната на изпадащите с 8 точки.