Арсенал едва оцеля срещу Хъл Сити (видео)

18:52
Арсенал и Хъл Сити завършиха наравно в един от най-интересните мачове от 8-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на стадион "Емирейтс" приключи при резултат 2:2.

Срещата започна отлично за артилеристите, които поведоха в резултата още в 13-та минута след добро изпълнение на Алексис Санчес. Тигрите обаче отговориха много бързо и в 17-та минута новото попълнение Мохамед Диаме изравни.

Минута след почивката гостите нанесоха втори удар, след като Абел Ернандес вкара с глава след добро центриране на Том Хъдълстоун. Лондончани натиснаха в опит да търсят обрат, но това даде резултат чак в 91-та минута, когато Дани Уелбек отбеляза след асистенция на Санчес и оформи крайното 2:2.

По този начин Арсенал остава само с 2 победи от началото на сезона и заема шесто място с 11 точки. Хъл Сити е на 9-та позиция с точка по-малко.

Останалите резултати:

Саутхемптън - Съндърланд 8:0
Кристъл Палас - Челси 1:2
Евертън - Астън Вила 3:0
Бърнли - Уест Хем 1:3

Стартови състави:

Арсенал - Шчесни, Мертезакер, Монреал, Белерин, Фламини, Уилшър, Санчес, Касорла, Окслейд-Чембърлейн, Уелбек; Резерви - Мартинес, Коклен, Ажайи, Артета, Кембъл, Рамзи, Росицки.

Хъл Сити - Харпър, Даусън, Дейвис, Честър, Робертсън, Бен Арфа, Хъдълстоун, Ливърмор, Ел Мохамади, Диаме, Йелавич; Резерви - Росинър, Брус, Брейди, Якупович, Рамирес, Куин, Ернандес.

19.10.2014 11:18

Пак големи критици се извъдихте. Арсенал играха много добре ( като сметнем многото контузени и тая година). Мачът си беше наш, но огромен малшанс. Тия Хъл за 95 мин 2 удара и 2 гола, като 1-ят гол беше нередовен - имаше нарушение с/у Фламини. Това нарушение се виждаше от хеликоптер. Все пак тоя равен резултат е издънка, но играта ни никак не е лоша. Просто никакъв късмет няма ... *sad*

btonev
19.10.2014 08:27

Изглежда, че най-накрая Уелбек ще покаже на какво е способен.

komara92
18.10.2014 21:58

Арсенал имат добър отбор според мен,просто Венгер се изчерпа и трябва да напусне с достойнство *smile*

Kings_5
18.10.2014 20:01

Какво стана с Уолкът, не се ли възстанови вече?

dzhalev_71
18.10.2014 21:34

Възстановен е, но няма как да скачаш титуляр още в първия мач, след като си отсъствал 9 месеца. Вчера игра за резервите едно полувреме. Може би срещу Бърнли ще го видим.

lubodankov
18.10.2014 19:31

Бре, Уелбек откакто е в Арсенал не спира да ме изненадва(приятно разбира се). Колкото до Венгер, аз лично го уважавам но мисля че повечето фенове на клуба са прави че се е изчерпал. Икона е на клуба но това което забелязвам, предполагам и феновете на Арсенал че той играе по един и същи начин откакто е дошъл в клуба и това го прави много предвидим*smile*

Jason_Scotland
18.10.2014 19:27

Дълги години защитавах Венгер, но сега вече мога да перифразирам мнението си в една гатанка:

Без скъпи трансфери ... проблем
Със скъпи трансфери ... проблем
Що е то? ... Венгер*erm*

RadoslavR
18.10.2014 19:19

Уелбек е спасил положението а *cigarette* а ривахте от него че пристигал при вас

Szczesny
18.10.2014 19:13

Тази година трябваше да е различно.Тази година трябваше поне да сме един от сериозните претенденти за титла до края.Тази година трябваше да покажем различна игра срещу големите.Тази година, в най-лошия случай, трябваше да е предвестник на останалите 2,в които Венгер задължително трябва да спечели ВЛ и по възможност ШЛ примерно.Но напротив.Тази година сме още по-зле.Венгер изглежда неадекватен.Този отбор може много повече,сигурен съм.
Не знам само той не се ли умори,защото със сигурност критиците му вече са изморени и дори нямат сили да кажат Венгер аут.На мен ми писна едно и също да чета и пиша.То няма кво да се каже друго покрай нашия отбор.
Те за това и мненията на феновете на Арсенал вече са по 1,2 реда.Изчерпани сме,скучни сме,предвидими сме,бездушни сме.

RadoslavR
18.10.2014 19:24

така е братле много си прав венгер трябва да се орентира към приклучване на кариерата си в Арсенал няма да е лоша една трениорска смяна след края на този сезон

boji_888
18.10.2014 19:02

В следващите 4 мача мин. ни трябват 10 от възможни 12 *smile*

aa2
18.10.2014 19:01

За пореден път ще кажа, че за мен Санчез и Уелбек са единствените, които заслужават да носят тази фланелка!Другите са просто неописуемо слаби.Надявам се другите да ме опровергаят и да започнат да играят като Уелбек и Санчез.

unbeatened49
18.10.2014 18:58

Санчес пак над всички, гол, асистенция и накрая пак над всички с великолепното извеждане на Гибс, за жалост вратаря изварди великолепно!

boji_888
18.10.2014 18:46

Дано да хванем 4 място.И 2 в шалпионската лига

boji_888
18.10.2014 18:43

Цял мач само атаки и само един гол.Хъл цял мач 2 атаки и 2 гола.Еее тва не е истина *sad*

bayo45
18.10.2014 18:41

Ега ти мършавият одбор,отрови ми последните години от живота.*erm*

aa2
18.10.2014 18:40

Саутхямптън си разпродадоха отбора и водят със 7 на 0, ние уж много добри, велики покупки - 1:2 от Хъл.То накрая на сезона пак ще скачат нашите, ако вземат 4-то място.

aa2

Венга, Венгаааа...изчезни, изчезниииииии!!!!Писна ми вече!Писна ми от тая насрана история!1-2 мача на 10 са ни добри, другото е за аматьорската лига!

teodorde
18.10.2014 17:59

Прав си но и Фламини има вина за гола!!!

Gopcho
18.10.2014 18:03

Никаква вина няма Фламини 100% фаул , не му отсъдиха!

overdrive
18.10.2014 17:51

Както ни винаги ни дънят съдиите. Играехме си идеално, даже можеше и с повече да водим и после измисления гол на Хъл обърна нещата...

18.10.2014 17:56

през оная работа ми е какво е искал да направи , имаше си фаул , и трябваше да се свири , не да има гол за хъл

teodorde
18.10.2014 17:53

Гледам мача но преди да го фаулират той искаше да подаде на Мертазакер вместо да изчисти в тъч.

18.10.2014 17:50

гледаш ли мача ? или си пропуснал да видиш фала срещу него ....