Испания не се затрудни като гост на Люксембург (видео)

23:52
Европейският шампион Испания спечели без проблеми гостуването си на Люксембург в мач от квалификационна група "С" за континенталния турнир през 2016 г. Двубоят на стадион "Жози Бартел" приключи при резултат 4:0.

Давид Силва откри резултата в 27-ата минута, а Пако Алкасер удвои предимството на Ла Фурия малко преди края на първото полувреме. През втората част Диего Коща ('69) и Хуан Бернат ('88) добавиха по един гол за крайното 4:0.

В другите мачове от тази група, Словакия победи като гост Беларус с 3:1, а Украйна се наложи като домакин над Македония с минималното 1:0.

Класирането в група "С" след 3-ия кръг изглежда по следния начин: Словакия е едноличен лидер с пълен актив от 9 точки, Украйна и Испания делят второто място с по 6 точки, Македония е 4-и с 3 по-малко, а Беларус и Люксембург заемат съответно 5-а и 6-а позиция с равен актив от по 1.