Ливърпул е шампион на Англия след свирепа драма в последния кръг

18:35
Дамският отбор на Ливърпул спечели за втора поредна година шампионската титла на Англия, след като в последния кръг надделя над Бристол Академи с категоричното 3:0 и изпревари Челси по голова разлика. Точни за "червените" бяха Джема Дависън, Лучия Бронз и Фара Уилямс-Мерет.

Преди финалния 14-и кръг момичетата на Мат Беърд изоставаха на три точки от Челси и на една от Бирмингам, като шансът им за първото място не се оценяваше особено високо. Столичанките от Челси гостуваха на Манчестър Сити, а възпитаничките на Дейвид Паркър приемаха Нотс Каунти.

За Бирмингам мачът срещу Каунти започна ужасяващо, след като допуснаха два ранни гола дело на Айлийн Уилън и Фиона О'Съливан. Кърсти Линет успя да върна едно попадение десет минути преди края на първото полувреме, а  Хана Кериакоплис изравни в началото на втората част. Въпреки мощния натиск на домакините те не съумяха да отбележат толкова ценния трети гол и след над 5-минутно продължение се простиха с мечтата за титлата.

По същото време не по-малко интересно беше на "Атлетикс Арена" в Манчестър, където основният претендент за златото Челси инкасира два сравнително ранни гола, и подобно на бирмингамския тим, се оказа догонващ в резултата. Джили Флахърти върна надеждите на съотборничките си с попадението си в 71-та минута. Момичетата на Ема Хейс упражниха масивен натиск върху дамите от Сити, като особено в края бяха на косъм от изравнителното попадение след корнер и голямо разбъркване в наказателното на Карън Бардсли, но шансът така и не ги покри.

Така след изключително напрегнатия последен кръг Ливърпул Лейдис станаха шампионки на Англия по дамски футбол.