Литекс спечели срещу Локомотив ГО в контрола като гост

19:42
Литекс надигра Локомотив Горна Оряховица, спечелвайки контролата с 1:3. Така ловчанлии се реваншираха за допуснатото поражение в спаринга между двата тима преди месец. Този път оранжевите контролираха мача през цялото време и макар, че допуснаха, железничарите да им поведат, после момчетата на Балъков доведоха развоя до логична победа след попадения на Хенрик, Малинов и Асприля.

Още в 3-та минута нападателят на домакините Янаки Смирнов наказа грешка на отбраната и откри резултата. Литекс можеше да изравни в 21-та минута, когато Асприля финтира левия бек на Локомотив и стреля силно по диагонала, но Рашков майсторски спаси. В 35-та минута, обаче, стражът нямаше как да реагира при атрактивното воле на Хенрик. Каращият проби при оранжевите французин вкара невероятно красив гол за 1-1, засичайки от въздуха центриране на Асприля.

Литекс започна второто полувреме с 4 промени в състава, като в игра се появиха Конов, Недялков, Божиков и Джордан. В 47-та минута хубав рейд на Никола Колев замалко не завърши с гол, но ударът му не беше достатъчно силен и вратарят изби. В 53-та минута оранжевите поведоха с попадение на Кристиян Малинов. Младокът завърши отлична комбинация между Страхил Попов и Джорддан.

В 58-та минута Асприля опита обстрел от далечна дистанция. Той изпълни пряк свободен удар от 35 метра, но вратарят спаси. В 66-та бързоногият латиноамериканец доведе нещата до 1-3. Асприля направи "двойно" със сънародника си Джордан и излезе сам срещу вратата и не сбърка.

Локомотив ГО – Литекс 1:3
1-0 Смирнов (3′)
1-1 Хенрик (35′)
1-2 Малинов (53′)
1-3 Асприля (66′)