Холандия се измъчи срещу Казахстан (видео)

10:54
Холандия победи Казахстан с 3:1, след като близо час изоставаше в резултата.

Срещата, играла се в Амстердам, бе от квалификационна Група А за Европейското първенство през 2016 г. Домакините подходиха лежерно, очевидно подценили съперника, и бяха наказани в 17-ата минута от Абдулин - 0:1.

Дори тогава обаче холандците не се стреснаха и увеличиха оборотите едва в последните 30 минути. Резултатът бе изравнен от Хунтелаар в 62-та минута. В 82-ата Афелай вкара за 2:1, а в 89-ата Ван Перси от дузпа оформи крайното 3:1.

В другите две срещи от Група А победи взеха гостите: Исландия разгроми Латвия с 3:0, а Чехия обърна Турция в Истанбул с 2:1, след домакините бяха открили още в 8-ата минута.

Класиране: Чехия и Исландия с по 6 т., Холандия 3 т., Казахстан и Латвия с по 1 т., Турция 0 т.