Арсенал се разправи с Галатасарай, хеттрик на Уелбек (видео)

23:54
Арсенал победи Галатасарай с 4:1 на стадион "Емирейтс" в среща от група Д на Шампионската лига.

Главен съдия бе италианецът Джанлука Роки.

Топчиите разпечатаха своя опонент в 22-та минута, когато Алексис Санчес изведе Дани Уелбек сам срещу вратаря с пас по земя. Бившият нападател на Юнайтед стреля покрай Муслера и намери целта.

Осем минути по-късно защитата на Чим Бом сбърка фатално и позволи на Уелбек да се измъкне на перфектната позиция. Нападателят отново не бе затруднен от Муслера и така топчиите бързо дръпнаха с два гола.

Интригата в мача свърши четири минути преди почивката. Йозил с пас по земя намери Алексис Санчес зад гърба на противниковата защита. Чилиецът нахлу в пеналта, финтира бранител и с шут по земя матира Муслера.

В 52-та минута Окслейд-Чембърлейн получи пас на десния фланг от Санчес. Последва подаване, което разсече защитата на Галатасарай и изведе Уелбек сам срещу вратаря. Английският национал оформи своя хеттрик, копвайки елегантно топката над Муслера.

Половин час преди края Шчесни получи червен картон, реферът Джанлука Роки отсъди дузпа. Бурак Йълмъз се разписа и по този начин оформи крайния резултат.

sensea
02.10.2014 20:23

Браво на Арсенал!!! Чудесен мач ! Нищо общо с безидейния стил ,който понякога демонстрирате във ВЛ ! А Уелбек си е направо супер! Ако задържи това темпо, и ако Венгер го закотви за централен нападател....ставате доста страшни!! Честито!

lubomirsb
02.10.2014 08:53

На колко хора се опитвах да обяснявам, че Дани има потенциал и блести от време на време и че тези пари които му бяха взети са малко. В Юнайтед го играхме крило, човека си е нападател. Дано не спира да ви радва, че се радваме и ние *wink* Няма кой и за какво да го е яд. Ако беше останал при нас само щеше да се съсипе кариерата му. В Арсенал поне има някакви шансове. Пази боже от контузии че това момче е много чупливо !

hoffi
02.10.2014 02:04

Честито на Арсенал! Не съм гледал мача, но се радвам за Дани.. и пак се убеждавам, че продаването му е грешка но.. И в Английския се справя добре, дано продължава все така и да накара Ван Гаал да съжалява, че го е продал !

bisera.bakardzhieva
02.10.2014 01:43

Тотална глупост на Счесни . Интересно ми е в колко от мачовете при такова нарушение ще се отсъди червен и в колко жълт картон. Само не мога да си обясня защо Счесни не остави ситуацията да се отиграе, дори и да стане гол, макар че топката ми се струва че беше излязла от контрол от нападателя. А сега по правилник 2 мача наказание. Вярно, срещу Андерлехт, ама са задължителни и двата, а ще трябва да играем с Оспина, който няма достатъчно игрови минути.

TheoWalcott14
02.10.2014 06:51

за идните 2 мача с андерлехт не виждам защо да се притесняваме ,че Оспина ще пази , видяхме го и вчера ,че има качества. Тоя Счезни е пълен кретен ,аз за пореден път се убеждавам , с/у БМ точно заради неговите глупости отбора падна в 1-я мач , 1 финал загубихме заради негова грешка , и още колко има , понякога повече пречи от колкото да помага на отбора ...

01.10.2014 22:42

Тоя селяк Мело заслужаваше 2 червени картона за нарушението срещу Санчес.М.й.а му да е.а и и боклука мазен*angry*

aa2
01.10.2014 22:36

Ето този Арсенал ми липсваше!Наистина перфектни във всяка зона.Всичките ни играчи са просто перфектни...абе наистина е удоволствие да се гледа мача, ако си фен на Арсенал.Единственото лошо което виждам са циганетата в дъното на екрана когато атакуваме.Аз съм си расист и за пореден път ми се доказва, че циганета няма как да получат уважение!Бива ли в мач от ШЛ, на едно шоу да тръгнеш да правиш такива неща?Тъпи, тъпи, тъпи...
Друго лошо е, че съдията явно ослепя за червения на Мело.Следващия път като има счупване може и да покаже червения картон, ще видим!

01.10.2014 23:05

Аз не се обиждам , никой не може да ме обиди с това . Точно това говоря , вие да не би да си мислите че да си рязан е нещо смешно и трябва постоянно да се изтъква ?

komara92
01.10.2014 23:03

Да викат се помаци,знам го.И като си рязан,що се обиждаш че ти викат така?

01.10.2014 22:43

Рязан сам ве и ко ? А ти знаеш ли с каква цел се прави е ? А знаеш ли че познавам и Българи които са рязани Е ?

komara92
01.10.2014 22:40

Ми не си ли рязан е?

korektor
01.10.2014 22:31

нямам нищо против Турците отраснал съм в Турси квартал от малак се познавам и още съм приятел с тях ,но тези на стадиона няма как да се обърна с нормални думи към тях *smile*

Срязан си ти по главата ! Сига с тея истории рязан , рязан , бавни ли сте ..

Kirilov_10
01.10.2014 21:51

Мале как може да дават тоя мач по Ринг, а не дават Юве-Атлетико ? Срам....

komara92
01.10.2014 21:36

Ае дано Арсенал бие,че съм ги играл *wink*

fivooo
01.10.2014 21:29

Дербито на вечерта няма да го излъчват, но този мач ще. *confused* *erm* Даже и тема няма за мача в Мадрид *thumb_down*