Барса преодоля Леванте без проблеми (видео)

23:50
Барселона затвърди водачеството си в класирането на испанската Примера дивисион след четвърти пореден успех. Този път възпитаниците на Луис Енрике пожънаха убедителна победа с 5:0 на "Сиудад Де Валенсия", където се изправиха срещу тима на Леванте.

На практика мачът беше решен още през първото полувреме, тъй като каталунците се оттеглиха на почивка с аванс от два чисти гола и числово предимство.

В 34-ата минута Неймар откри резултата, а 10 по-късно Иван Ракитич покачи на 2:0. Малко преди гола на хърватския полузащитник суперзвездата на Барса Лионел Меси изпусна дузпа, отсъдена за нарушение на Лукас Винтра, който бе изгонен от терена именно заради това свое недобре осмислена намеса.

След почивката гостите заиграха по-спокойно и реализираха още 3 попадения. Първо Сандро Рамирес оформи класическата преднина на Блаугранас в 57-ата минута, а малко след час игра Педро Родригес доведе нещата до 4:0. Крайният резултат фиксира Меси, който бе точен в 77-ата минута.

Така Барселона отново се върна на върха в класирането, измествайки от там Севиля. Каталунците продължават да са единственият тим в Ла Лига, който все още няма загубена точка. Леванте пък остана на дъното с една-единствена точка.