Берое смачка Марек с хеттрик на Венци Христов

21:11
Берое победи убедително с 4:0 Марек, а можеше да отбележи и поне още толкова попадения, но гредите, малшансът и добрите намеси на стража на гостите Емил Михайлов попречиха за това.

Венцислв Христов откри в 18-ата минута, Самир Аясс удвои в 33-ата, а отново Христов само две минути след подновяване на играта направи 3:0. Четвъртия гол Берое отбеляза в 79-ата минута, а негов автор отново бе Венцислав Христов, с което той направи хеттрик в двубоя.

След победата заралии са на втора позиция в класирането с равни точки с Лудогорец, но с отбелязан гол на чужд терен в преките сблъсъци. Водач в класирането е ЦСКА с две точки повече.