Дания разби младежите ни със 7:1

21:39
Младежкият национален отбор на България загуби с тежко с 1:7 гостуването си на Дания в последен мач от евроквалификациите. Мачът и за двата тима бе без значение, тъй като българите загубиха шанс за класиране на шампионата, а датчаните са твърдо на първо място в група 2.

Тимът, временно воден от Павел Панов, остана с човек по-малко в 22-ата минута след директен червен картон на Христофор Хубчев. С два гола за победата се отчете Лукас Андерсен, който се разписа в 18-ата и 32-ата минута. Почетното попадение за националите ни отбеляза Антон Карачанаков в 49-ата минута.

Българските национали завършват с 9 точки от 10 мача в група 2, а отборът на Дания събра 26 пункта.