Испания разби Македония с 5:1 (видео)

23:43
Двукратният европейски шампион Испания стартира убедително участието си в квалификациите за Евро 2016, след като надигра Македония с 5:1 в мач от група "С".

Ла Фурия започна срещата много силно и още до 17-ата минута си осигури комфортен аванс от два гола. Първо Серхио Рамос откри резултата от дузпа в 15-ата минута, а секунди по-късно Пако Алкасер покачи на 2:0.

В 28-ата минута обаче гостите малко изненадващо успяха да върнат едно попадение във вратата на Икер Касияс. Попадението за македонците бе дело на Агим Ибраими, който също бе точен от бялата точка.

В добавеното време към първото полувреме Серхио Бускетс отново увеличи преднината на домакините, които се оттеглиха на почивка при резултат 3:1.

Малко след началото на второто полувреме на сцената се появи и Давид Силва - 4:1. Крайният резултат пък бе оформен в първата минута на даденото от съдията продължение. Авторът на последния гол в мача, който се проведе на "Сиудад Де Валенсия", бе Педро Родригес.

В другите срещи от тази група, които се играха по същото време, Словакия се наложи като гост над Украйна с минималното 1, а Люксембург и Беларус завършиха наравно 1:1.