Паднахме драматично от Русия в последния мач от групата

00:13
Отборът на Русия победи драматично България с 3:2 гейма (20:25, 23:25, 25:20, 25:23, 15:11) в последния мач от група "С" на Световното първенство по волейбол в Полша. В зала "Ерго Арена" в Гданск възпитаниците на Пламен Константинов изпуснаха преднина от два гейма и допуснаха да се стигне до тайбрек, в който отстъпиха с 11:15.

В средата на първия гейм централният ни блокировач Виктор Йосифов се контузи и след направения преглед стана ясно, че е с изкълчен глезен.

Българските национали завършват на трето място в първата предварителна фаза с актив от 10 точки, докато олимпийските шампиони не допуснаха  нито една загуба и са на върха в групата.

От група "С" в следващата фаза се класираха Русия, Канада, България и Китай.

Onzoprognozira
08.09.2014 12:24

Няма значение, че паднахме. Все пак това е олимпийският шампион - Русия и може би са най-добрите в момента, а ние им взехме 2 гейма. Вие всички гледате мача с Египет - там играхме с 20% от възможностите си. Мача с Русия беше друго нещо. Може би някои от вас са забелязали, че по едно време поляците почнаха да викат "БЪЛГАРИ" и освиркваха руснаците. Мисля, че тук момчетата показаха потенциала си и заслужиха аплодисментите. Руснаците, ако нямаха тоя Мусерский дето е 3 метра и направи сигурно 40 точки нямаше да бият. Нашите момчета винаги са се изморявали и отпускали след втория гейм, направиха го отново, а много се надявах да продължат да играят така, както в предишните два. Важното е, че ако продължаваме с тази игра нищо чудно да вземем медал от това световно.

caramell
08.09.2014 10:42

Стига сте викали на руснаците "братушки".. жалко е! Аз в Русия нямам братя , а Вие ?

sa6etoo
08.09.2014 09:28

С тоя сервис дето го имат дори д ане играят на 100% те печелят половин гейм само от асове... Отделно много затрудняват противника с него. Но Русия и Бразилия са непобедими за нас във важен мач. Когато всичко са си решили ги бием ама стигне ли се до важен мач ни тряскат постоянно.. Жалко..

NoDiggity
08.09.2014 09:25

Еми Русия си е класа над нас в момента, въпреки, че момчетата играха много добре, но и малшанс, че Виктор се контузи още в началото и трябваше Милушев да играе като център. Ако бяхме взели резервен център, Милушев можеше да влиза на мястото на Цецо и нещата да са малко по-различни ама шанс. И тази точка която спечелихме е важна. Сигурно ще паднем от Бразилия, така че се надяваме да бием Германия, Куба и Финландия и почти сигурно сме на 1/4 финалите!

caramell
08.09.2014 09:16

Какъв беше тоя Дмитрий Мусерский? С какво го храните бе? 218см е висок.. тоя такива сервизи удряше , че при всеки си мислех , че влиза ( не , че не направи 6-7 аса ) .. чак се смее постоянно - баси гиганта!

Колкото до мача.. вчера цял ден си мислех , че ще бием , но уви.. иначе играта беше добра , с желание и хъс! Трябва така да бъдем и за следващите мачове.. Успех!

Gogata85
08.09.2014 01:55

Руснаците най-редовно си ни пускат по гейм или два сигурно само да видят дали могат да ни обърнат *erm*

john_doe
08.09.2014 08:08

*joking*

monte_carlo
08.09.2014 01:05

Доста добра игра, но аз имах голямо предчувствие,че следва пълен обрат, още преди да започне третият гейм, понеже съм гледал истинската игра на руснаците. Те дори и с този обрат не се натегнаха на 100% като сравня мачът им с Бразилия, когато нямаха никакви грешки. Все пак браво на нашите, изненадаха ме пприятно,честно казано очаквах пълен погром, но братушките леко се поотпуснаха *smile*

myzrael
08.09.2014 00:58

Пак се по*акаха леко, но поне за разлика от другите мачове в този показаха желание и воля. Честно казано след представите им досега очаквах да ни размажат без проблем с 3:0, така че съм горе-долу доволен и от играта и от резултата. Дано не загубят това желание и занапред.