Германия започна с успех, Португалия се провали (видео)

23:50
Световният шампион Германия започна кампанията си за класиране на Евро 2016 с домакинска победа над селекцията на Шотландия. Двубоят от група "D" на стадион "Сигнал Идуна Парк" приключи при резултат 2:1 за Бундестима.

И двете попадения за състава на Йоаким Льов отбеляза нападателят на Байерн Мюнхен Томас Мюлер, който бе точен в 18-ата и 70-ата минути, а голът за шотландците отбеляза Икечи Ания. Гостите завършиха с човек по-малко, след като Чарли Мългрю получи два жълти картона в края на мача и беше изгонен.

Неочаквано за мнозина пък Португалия загуби от Албания като домакин в мач от група "I". Срещата на стадион "Мунисипал де Авейро" приключи при резултат 1:0 за балканския тим.

Единственият гол в този двубой стана дело на Беким Балай в 52-ата минута, а домакините не можеше да разчитат на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който бе извън състава заради здравословни проблеми.