Конте дебютира с бляскава победа, Италия развинти Холандия (видео)

23:51
Италия победи Холандия с 2:0 на стадион "Сан Никола" в Бари в контролна среща.

Адзурите, които са съперници на България в група Н на евроквалификациите, показаха сериозен хъс, мобилизация и класа, подчинявайки лесно третите в света.

Още до десетата минута възпитаниците на Антонио Конте вече водеха с 2:0. В третата минута Леонардо Бонучи с перфектен дълъг пас изведе Чиро Имобиле зад гърба на противниковата защита. Нападателят на Борусия Дортмунд финтира Силесен и прати топката в мрежата.

Още преди лалетата да се опомнят, те получиха нов удар. В 8-мата минута Симоне Заза надбяга Мартинс Инди и излезе сам срещу вратаря. Защитникът повали нападателя на Сасуоло и реферът отсъди дузпа, гарнирана с червен картон за Инди.

Даниеле Де Роси стреля от бялата точка. Халфът на Рома пласира топката в долния десен ъгъл на Силесен, който се хвърли в противоположната посока.

След това епизод адзурите показаха истински аристократизъм и не се хвърлиха да разгромяват своя съперник. Италианците доминираха до края на мача. И териториално, и във владението на топката, и като агресия възпитаниците на Конте имаха приемущество, но намалиха темпото и играеха изключително разсеяно в завършващата фаза.

Бившият треньор на Ювентус дебютира като селекционер на родината си с бляскава победа.