Дунав продължава без проблеми за Купата на България

09:33
Футболистите на Дунав 2010 Русе победиха Черноморец Балчик с 1:0 в мач от предварителната фаза от турнира за Купата на България.  Двата отбора от Североизточната "В" група играха на неутрален терен в Нови пазар. Това не попречи на немалко русенци, начело с единия от зам.-кметовете на крайдунавския град Свилен Иванов да подкрепят драконите.

Мачът протече почти изцяло пред вратата на тима, воден от Георги Иванов - Геша. Пропуските на дунавските нападатели обаче, попречиха мачът да бъде решен още през първата част. Вместо това попадението падна чак в 90-ата минута. При поредната русенска атака последва центриране отляво и разбъркване в наказателното поле на Черноморец. Най-съобразителен се оказа влезлият като резерва Йордан Димитров, който вкара отблизо за 1:0 за Дунав.

След двубоя старши треньорът на драконите Веселин Великов отчете, че успехът е бил заслужен. "Теренът беше много лош. Направихме и множество пропуски. Късметът все пак бе с по-силния и заслужено победихме", коментира той.

Дунав Русе: Радосвет Христов, Николай Парнаров (Йордан Димитров), Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Светослав Читаков (Християн Кожухаров), Георги Чакъров, Мирослав Будинов.