Гришо на 1/8-финал след кошмарно начало и обрат

09:17
Григор Димитров си осигури участие в 1/8 финалите на Откритото първенство на САЩ, след победа над белгиеца Давид Гофен с 0-6, 6-3, 6-4, 6-1.

Двубоят започна ужасяващо за българина, който допусна куп непредизвикани грешки и бе пробит три пъти в първия сет, в който не успя да се добере и до гейм. След това Гришо се мобилизира и успя да обърне мача, записвайки трета победа на Ю Ес Оупън. Досега 23-годишният хасковлия не беше играл срещу връстника си от Белгия в мач от ниво АТР.

С успеха той си осигури 187 300 долара от наградния фонд и 180 точки за световната ранглиста. В следващия кръг съперник на Димитров ще бъде Гаел Монфис.

Французинът демонстрира впечатляващ форма и не даде сет на сънародника си Ришар Гаске - 6-4, 6-2, 6-2. Първата ни ракета и 24-ият в света Монфис досега са си разменили по една победа. Българинът този сезон победи французина в полуфиналите на турнира на клей в Букурещ, в който триумфира с титлата, но загуби мача си срещу него на твърди кортове през 2011 г. именно на Откритото първенство на Щатите.